Kaip patiems nupoliruoti langą.

Stiklo Poliravimas Tiksaviems

Kaip patiems nupoliruoti langą

 

Apie stiklo poliravimą kalbama nei daug nei mažai, tačiau užsienyje ši paslauga yra itin populiari. Tai galimybė pašalinti įbrėžimus, įtrūkimus, kalkes ir tokiu būdu atnaujinti, restauruoti stiklą. Automobilio stiklai gali būti subraižyti arba sugadinti dėl įvairių priežasčių: nekokybiškų valytuvų, vabzdžių smūgių, akmenų, grandymo įrankių, oro sąlygų poveikio. Net maži dryžiai, gali netinkamai atspindėti šviesą ir sukelti nepatogumų vairuojant. Automobilių mėgėjai žino, jog tokia paslauga padės ne tik sutaupyti, bet ir leis turėti originalų stiklą – tai ypač aktualu vertinantiems senovinius automobilius.

Kada tai bus populiaru Lietuvoje?

O ar žinojote, jog užsienyje ypač populiarus ne tik automobilių, bet ir pastatų stiklų poliravimas? Lietuvoje tokį darbą dirbančių specialistų – vienetai. Kodėl? Galbūt itin sudėtingos technologijos atbaido nuo mokymosi? O gal to išmokti galima patiems? Amerika, Vokietija, Šveicarija… kada Lietuva?

Apie viską nuo pradžių pasakoja pastatų stiklų/langų poliravimo specialistas Raimondas Dočkus.

 

Idėja – grįžus iš užsienio

Šis ryžtingas ir pozityviai nusiteikęs žmogus sako, jog pats metas su šia niša susipažinti ir Lietuvai. O viskas prasidėjo nuo to, jog Raimondas išvyko į užsienį su tikslu dirbti, užsidirbti ir, galbūt, atrasti kažką naujo. Jam tai puikiai pavyko. Raimondas, kaip juokauja, į užsienį nuvyko tam, kad su dar didesne meilę grįžtų į Lietuvą. Ten, kaip pats sako, laime nė nekvepėjo, o labai sunkus darbas neteikė malonumo. Tuomet jis nusprendė, jog darys viską, kad pavyktų dirbti ir užsidirbti savo gimtajame krašte. Taip ir nutiko. Tik šiandien jis ne tik dirba, bet ir mėgaujasi tuo, ką daro.

 

Grįžęs iš užsienio jis stebėjo savo brolį, kuris užsiima automobilių restauravimo darbais. Jį taip sužavėjo ši veikla, kad greitai ir tvirtai nusprendė – noriu ir aš. Tiesa, sugalvojo užsiimti kiek siauresne kryptimi – automobilių stiklų poliravimu, kitų stiklinių paviršių poliravimu. Šis darbas sužavėjo neįtikėtinais rezultatais – atrodytų, niekam tikęs stiklas ir vėl tarsi naujas. Padėkos ne tik klientas, bet ir gamta, juk senus stiklus dažniausiais tiesiog keičiame naujais…

 

Dar neišnaudota niša – pastatų langų poliravimas

Darbas vyko sklandžiai, bet staiga Raimondui kilo mintis – jeigu Lietuvoje gyvenamųjų namų, ir kitų pastatų stiklų poliravimas yra dar nepopuliarus, metas tai keisti. Tokie stiklai taip pat labai dažnai pažeidžiami, pvz. pajūryje itin aktualus yra druskų lietus, kurio pėdsakų negali pašalinti net geriausios valymo įmonės. O kur dar įbrėžimai po remonto/statybų darbų, stiklo nusidėvėjimas ir t.t.

 

Vien noro neužtenka

 Raimondas suvokė, jog vien noro ir idėjos neužtenka, todėl surado Suomijos įmonę, kuri sutiko apmokyti šio meno (jeigu leisite tai pavadinti menu). Tiesa, tik mokymų taip pat neužteko – reikėjo dar daug patirties, domėjimosi naujausiomis technologijomis ir testavimo, testavimo…

Norėdamas įsitikinti, kokie rezultatai laukia, Raimondas testavo poliravimą ant mažiausių stiklų, pvz. automobilių veidrodėlių. Tad taip metai po metų Raimondas suderino teorines žinias su praktika, testais ir aistra darbui.

 

Šiandien vis daugiau įmonių ir pavienių asmenų yra dėkingi už galimybę išsaugoti stiklą ir dar kartą prisiminti, kokia svarbi mums yra gamta. Restauruoti galima net stipriausiai pažeistus stiklus. Pasiektais rezultatais patikėti negali ne tik valymo įmonės darbuotojai, bet ir patys statybininkai.

 

Kaip  patiems nupoliruoti namų langus?

R.D. Spindesys įmonės savininkas pataria, jog norint patiems nupoliruoti stiklą reikės švarios mikropluošto šluostės, poliravimo pagalvėlės arba elektrinio stiklo poliravimo aparato, stiklo poliravimo skysčio.

 1. Pirmas žingsnis – nuplauti ir išdžiovinti paviršių, kad būtų pašalintos visos dalelės, galinčios dar labiau subraižyti stiklą.
 2. Rankiniu būdu užtepkite stiklo poliravimo skysčio ant pažeistos vietos naudodami poliravimo pagalvėles arba elektrinį poliruoklį. (Jei norite nupoliruoti visą priekinį stiklą, rekomenduojame tepti mažomis dalimis).
 3. Leiskite skysčiui veikti pusvalandį.
 4. Nuvalykite stiklą vandeniu, kad pašalintumėte poliravimo skysčio likučius.

Išmokti nupoliruoti stiklą yra lengviau, nei žmonės mano, tačiau šio metodo nerekomenduojama taikyti, kai stiklo pažeidimai yra didesni. Na, o jeigu pritrūksta drąsos, noro ar motyvacijos kibti į poliravimo darbus, patikėkite tai savo srities specialistams.

Automobilio elektrikas – pagalba Jūsų automobiliui

Automobilio elektrikas – pagalba Jusu automobiliui

Sugedus mašinai siūlome nieko nelaukti, tačiau kuo greičiau ieškoti specialistų, kurie gali Jums ištiesti pagalbos ranką. Tokiu atveju, kad ir kokie gedimai bus, juos sutvarkyti tikrai galima. Daugeliui žmonių atrodo, kad bene dažniausiai pats brangiausias yra automobilių elektronikos remontas, tačiau tai nėra visiškai tiesa. Kuo ilgiau problema bus uždelsiama – tuo bet kokie remonto darbai truks ilgiau. Taigi, reikia ieškoti specialisto, kai tik matote, kad gedimas yra.

Ar verta gedimus pašalinti patiems?

Lietuviai yra labai nagingi žmonės, tad nieko keisto, kad dažniausiai jie gedimus bando pašalinti patys. Juolab, šiuo metu internete galima rasti labai daug informacijos, o kur dar labai aktyvus kaimynas, kuris viską žino. Deja, tokie bandymai pačiam sutvarkyti mašiną dažniausiai atsisuka atgal prieš patį savininką. Tuomet gedimų yra dar daugiau ir jų tvarkymas kainuos kur kas pigiau.

Taip, yra tam tikrų gedimų, kuriuos galima sutvarkyti ir nedirbant servise, o internete pateikta informacija yra tiksli. Tokie gali būti automobilio padangos keitimo darbai, taip pat ir tepalų papildymas ir panašiai. Tačiau kalbant apie elektroniką reikia suprasti, kad tai yra labai sudėtinga sistema. Jai išmanyti ir suprasti reikia ne tik žinių, tačiau ir tam tikros įrangos, kuri padeda tiek nustatyti gedimus, tiek juos sutvarkyti.

Specialistai, kurie siūlo paslaugas legaliai

Pradėjus ieškoti elektriko galite pamatyti, kad šių specialistų paslaugos yra gana plačios. Nėra sunku rasti tuos, kurie teigia, kad gali bet kokius gedimus pašalinti ne tik greitai, tačiau ir pigiau. Svarbiausia taisyklė yra tartis su tais, kurie teikia paslaugas legaliai. Tai yra garantija, kad viskas bus taip, kaip reikia. O jeigu gedimas nebus iki galo sutvarkytas – tokiu atveju jis bus tvarkomas pakartotinai nemokamai arba kitaip kompensuojamos padarytos problemos.

Taip pat įvertinkite paslaugų teikimo sutartį. Svarbu, kad visi niuansai būtų pateikti raštu, o ne žodžiu. Tokiu atveju atsiradus kokiems nors nesusikalbėjimas – visada turėsite garantijas, kurios leis problemas išspręsti taikiai.

Pakaitinės dalys

Tikrai ne visada po elektronikos gedimų reikia mašinos pakaitinių dalių, kad automobilis vėl veiktų puikiai. Tačiau kartais reikia. Tuomet labai svarbu, kad naudojamos dalys būtų geros kokybės. Būtinai klauskite specialistų, kurie tvarkys gedimą, ar dalys bus tinkamos Jūsų automobiliui, ar jos yra sertifikuotos. Net galite prašyti dokumentų, kurie įrodo, kad jos yra naujos. O patikimas servisas juos suteiks.

Mašina daugeliui žmonių yra labai svarbus, kasdien naudojamas daiktas. Kad ji veiktų tinkamai, žinoma, jai reikia priežiūros. Ji nėra nei sudėtinga, nei reikalaujanti daug laiko. Svarbiausia yra geras specialistas, kuris išties pagalbos ranką, kai Jums jos reikės.

Šaltinis: Tiksaviems.lt

Automobilio Priežiūra Vasarą – 5 Patarimai, Padėsiantys Keliauti Saugiau

Automobilio Prieziura Vasara – 5 Patarimai Padesiantys Keliauti Saugiau

Vasara – kelionių metas. Didelė dalis keliaujančiųjų savo nuotykiams renkasi būtent automobilius, kuriems dėl tenkančio didesnio krūvio, kintančių oro sąlygų, dulkių bei neretai pasitaikančių spūsčių keliuose, reikalingas ypatingas dėmesys. Tinkamai paruošę savo automobilį vasarai, išvengsite galvos skausmo dėl kelionės metu užsidegusių įspėjamųjų prietaisų skydelio lempučių, ar dar blogiau – kelyje sugedusio automobilio bei nutikusių eismo nelaimių. Ekspertai dalijasi 5 patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad vasarą keliauti automobiliu galėtumėte sklandžiai.

Įvertinkite oro kondicionavimo sistemą

Kad kelionės metu netektų kęsti didžiulio karščio automobilio salone, dar prieš kelionę įsitikinkite, ar jūsų automobilio kondicionierius veikia sklandžiai. Vilniuje įsikūrusio autoserviso vadovas Julius Kalpokas pataria atkreipti dėmesį į tai, ar oras automobilio salone vėsinamas efektyviai: „Nesant kondicionavimo sistemos sutrikimų, per gana trumpą laiką nuo kondicionieriaus veikimo pradžios, temperatūra automobilio salone turėtų nukristi 10 laipsnių ir daugiau. Priešingu atveju patartina kreiptis į specialistus, kad šie įvertintų esamą situaciją“.

Pasirūpinkite variklio aušinimo sistema bei tepalais

Vasaros metu temperatūros stulpeliui kylant vis aukščiau, vairuotojai neretai susiduria su variklio perkaitimo problemomis. Norint šios problemos išvengti, patariama prieš ilgesnę kelionę patikrinti aušinimo skysčio lygį bei rinktis tik aukštos kokybės aušinimo skystį. Mechaniko J. Kalpoko teigimu, tvarkinga aušinimo sistema padės išvengti brangaus variklio remonto: „Taip pat sklandžiam variklio darbui svarbu laiku pakeisti tepalus bei tepalų filtrą. Būtent vasarą daugelis keliauja ypač dažnai ir įveikia ypatingai tolimus atstumus, todėl nors įprastai variklio tepalai ir jų filtras keičiami kas 10 000 – 30 000 tūkstančių nuvažiuotų kilometrų, pagal aplinkybes juos galima ir reikėtų keisti ir dažniau“.

Patikrinkite akumuliatorių ir padangų slėgį

Autoserviso vadovas primena, jog prieš leidžiantis į kelionę reikia įsitikinti, kad akumuliatorius pilnai įkrautas, o jo kontaktai tvarkingi. Be to, būtina atkreipti dėmesį ir į automobilio padangų slėgį, kuris dėl temperatūros svyravimų padangose nuolat kinta: „Rekomenduotiną slėgį kiekvienai automobilio padangai vairuotojai gali sužinoti iš informacijos, pateiktos ant automobilio vairuotojo durelių vidinės pusės. Pernelyg mažas ar didelis slėgis padangose gali sukelti avarines situacijas, todėl vasaros metu slėgį reikėtų tikrinti periodiškai kas mėnesį ar net dažniau“.

Patikrinkite elektros instaliaciją

Pastebima, kad vasarą tendencingai padaugėja automobilių gaisrų, kurių priežastimi neretai tampa elektros nuotėkis automobilio elektros instaliacijoje. Norint išvengti šių pasekmių, atkreipkite dėmesį į akumuliatoriaus tarnavimo laiką, ar viskas veikia sklandžiai, ar prietaisų skydelyje nėra užgesusių lempučių.

Pasirūpinkite automobilio žibintais

Vasarą nereikėtų užmiršti ir tinkamos automobilio žibintų priežiūros. „Esant aukštai lauko temperatūrai ant automobilio žibintų korpuso patenka nemažai naftos produktų, taip pat gausu žuvusių vabzdžių liekanų, smėlio ir dulkių, kurie sumažina šviesos laidumą, sudarko lempučių skleidžiamą šviesą, o tai lemia pablogėjusį matomumą tamsiu paros metu ar lyjant. Be to, senesnių automobilių žibintų korpusas laikui bėgant išblunka, nebešviečia taip ryškiai, tai ypač pavojinga, kai reikalingas maksimalus žibintų efektyvumas“, – apie galimus pavojus pasakoja apšvietimo sprendimus automobiliams pristatančios „Philips“ atstovė Violeta Pasionek.

Pasak V. Pasionek, neretai vairuotojai, pastebėję, jog automobilio žibintai nebešviečia taip ryškiai, kaip anksčiau, skuba kreiptis į specialistus, pirkti naujas lemputes ar netgi naujus žibintus, bando juos valyti pasitelkę buitines valymo priemones, kurių poveikis yra trumpalaikis. Visgi šiandien rinkoje jau galima rasti ir specialių priekinių žibintų gaubtų atnaujinimo rinkinių, skirtų kiekvienam vairuotojui.

„Tokiuose rinkiniuose pateiktos visos reikalingos medžiagos ir preparatai nešvarumams minkštinti, įvairaus svorio švitrinis popierius bei drėgna ir minkšta šluostė poliravimui. Šis procesas netrunka ilgiau kaip pusvalandį, o jo metu ant žibintų gaubtų paviršiaus susidaręs apsauginis sluoksnis juos apsaugos ir nuo UV spindulių poveikio“, – apie alternatyvas vairuotojams, norint sėkmingai pasirūpinti tinkamu automobilio apšvietimu, pasakoja „Philips“ atstovė.

Šaltinis: Tiksaviems.lt

Lengvi žingsniai puikiam automobilių stiklų poliravimui pasiekti.

Lengvi zingsniai puikiam automobiliu stiklu poliravimui pasiekti.

Priekiniai ir galiniai automobilio stiklai gali būti subraižyti arba sugadinti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl senų ar nešvarių valytuvų, vabzdžių smūgių, atsiklijavusių akmenų arba oro sąlygų poveikio.

Šie dryžiai, net jei jie ir nesudaužo stiklo, gali netinkamai atspindėti šviesas ir sukelti nepatogumų vairuojant. Todėl svarbu žinoti, kaip nupoliruoti subraižytus priekinius stiklus, kad regėjimas už vairo būtų saugus. Norėdami juos pataisyti, turite žinoti, kaip poliruoti subraižytą priekinį stiklą, kitaip galite problemą dar labiau pabloginti.

Norint nupoliruoti priekinį stiklą, jums reikės:

 1. Švarios mikropluošto šluostės
 2. Poliravimo pagalvėlės arba elektrinis stiklo poliravimo aparato
 3. Stiklo poliravimo skysčio
 4. Pirmas žingsnis, kaip poliruoti priekinį automobilio stiklą, yra nuplauti ir išdžiovinti paviršių, kad būtų pašalintos visos dalelės, galinčios dar labiau subraižyti stiklą.
 5. Rankiniu būdu užtepkite stiklo poliravimo skysčio ant pažeistos vietos naudodami poliravimo pagalvėles arba elektrinį poliruoklį. (Jei norite nupoliruoti visą priekinį stiklą, rekomenduojame tepti mažomis dalimis).
 6. Leiskite skysčiui veikti pusvalandį.
 7. Nuvalykite stiklą vandeniu, kad pašalintumėte poliravimo skysčio likučius.

Išmokti nupoliruoti subraižytą priekinį automobilio stiklą yra lengviau, nei žmonės mano, tačiau šio metodo nerekomenduojama taikyti, kai stiklo pažeidimai yra didesni. Jei įbrėžimai gilūs, gali prireikti remonto arba visos dalies pakeitimo.

Translate »