Kaip patiems nupoliruoti langą.

Stiklo Poliravimas Tiksaviems

Kaip patiems nupoliruoti langą

 

Apie stiklo poliravimą kalbama nei daug nei mažai, tačiau užsienyje ši paslauga yra itin populiari. Tai galimybė pašalinti įbrėžimus, įtrūkimus, kalkes ir tokiu būdu atnaujinti, restauruoti stiklą. Automobilio stiklai gali būti subraižyti arba sugadinti dėl įvairių priežasčių: nekokybiškų valytuvų, vabzdžių smūgių, akmenų, grandymo įrankių, oro sąlygų poveikio. Net maži dryžiai, gali netinkamai atspindėti šviesą ir sukelti nepatogumų vairuojant. Automobilių mėgėjai žino, jog tokia paslauga padės ne tik sutaupyti, bet ir leis turėti originalų stiklą – tai ypač aktualu vertinantiems senovinius automobilius.

Kada tai bus populiaru Lietuvoje?

O ar žinojote, jog užsienyje ypač populiarus ne tik automobilių, bet ir pastatų stiklų poliravimas? Lietuvoje tokį darbą dirbančių specialistų – vienetai. Kodėl? Galbūt itin sudėtingos technologijos atbaido nuo mokymosi? O gal to išmokti galima patiems? Amerika, Vokietija, Šveicarija… kada Lietuva?

Apie viską nuo pradžių pasakoja pastatų stiklų/langų poliravimo specialistas Raimondas Dočkus.

 

Idėja – grįžus iš užsienio

Šis ryžtingas ir pozityviai nusiteikęs žmogus sako, jog pats metas su šia niša susipažinti ir Lietuvai. O viskas prasidėjo nuo to, jog Raimondas išvyko į užsienį su tikslu dirbti, užsidirbti ir, galbūt, atrasti kažką naujo. Jam tai puikiai pavyko. Raimondas, kaip juokauja, į užsienį nuvyko tam, kad su dar didesne meilę grįžtų į Lietuvą. Ten, kaip pats sako, laime nė nekvepėjo, o labai sunkus darbas neteikė malonumo. Tuomet jis nusprendė, jog darys viską, kad pavyktų dirbti ir užsidirbti savo gimtajame krašte. Taip ir nutiko. Tik šiandien jis ne tik dirba, bet ir mėgaujasi tuo, ką daro.

 

Grįžęs iš užsienio jis stebėjo savo brolį, kuris užsiima automobilių restauravimo darbais. Jį taip sužavėjo ši veikla, kad greitai ir tvirtai nusprendė – noriu ir aš. Tiesa, sugalvojo užsiimti kiek siauresne kryptimi – automobilių stiklų poliravimu, kitų stiklinių paviršių poliravimu. Šis darbas sužavėjo neįtikėtinais rezultatais – atrodytų, niekam tikęs stiklas ir vėl tarsi naujas. Padėkos ne tik klientas, bet ir gamta, juk senus stiklus dažniausiais tiesiog keičiame naujais…

 

Dar neišnaudota niša – pastatų langų poliravimas

Darbas vyko sklandžiai, bet staiga Raimondui kilo mintis – jeigu Lietuvoje gyvenamųjų namų, ir kitų pastatų stiklų poliravimas yra dar nepopuliarus, metas tai keisti. Tokie stiklai taip pat labai dažnai pažeidžiami, pvz. pajūryje itin aktualus yra druskų lietus, kurio pėdsakų negali pašalinti net geriausios valymo įmonės. O kur dar įbrėžimai po remonto/statybų darbų, stiklo nusidėvėjimas ir t.t.

 

Vien noro neužtenka

 Raimondas suvokė, jog vien noro ir idėjos neužtenka, todėl surado Suomijos įmonę, kuri sutiko apmokyti šio meno (jeigu leisite tai pavadinti menu). Tiesa, tik mokymų taip pat neužteko – reikėjo dar daug patirties, domėjimosi naujausiomis technologijomis ir testavimo, testavimo…

Norėdamas įsitikinti, kokie rezultatai laukia, Raimondas testavo poliravimą ant mažiausių stiklų, pvz. automobilių veidrodėlių. Tad taip metai po metų Raimondas suderino teorines žinias su praktika, testais ir aistra darbui.

 

Šiandien vis daugiau įmonių ir pavienių asmenų yra dėkingi už galimybę išsaugoti stiklą ir dar kartą prisiminti, kokia svarbi mums yra gamta. Restauruoti galima net stipriausiai pažeistus stiklus. Pasiektais rezultatais patikėti negali ne tik valymo įmonės darbuotojai, bet ir patys statybininkai.

 

Kaip  patiems nupoliruoti namų langus?

R.D. Spindesys įmonės savininkas pataria, jog norint patiems nupoliruoti stiklą reikės švarios mikropluošto šluostės, poliravimo pagalvėlės arba elektrinio stiklo poliravimo aparato, stiklo poliravimo skysčio.

  1. Pirmas žingsnis – nuplauti ir išdžiovinti paviršių, kad būtų pašalintos visos dalelės, galinčios dar labiau subraižyti stiklą.
  2. Rankiniu būdu užtepkite stiklo poliravimo skysčio ant pažeistos vietos naudodami poliravimo pagalvėles arba elektrinį poliruoklį. (Jei norite nupoliruoti visą priekinį stiklą, rekomenduojame tepti mažomis dalimis).
  3. Leiskite skysčiui veikti pusvalandį.
  4. Nuvalykite stiklą vandeniu, kad pašalintumėte poliravimo skysčio likučius.

Išmokti nupoliruoti stiklą yra lengviau, nei žmonės mano, tačiau šio metodo nerekomenduojama taikyti, kai stiklo pažeidimai yra didesni. Na, o jeigu pritrūksta drąsos, noro ar motyvacijos kibti į poliravimo darbus, patikėkite tai savo srities specialistams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Translate »